смт.Воловець, Закарпатська область


5 червня 2012 р.

Аналітична довідка Про роботу Воловецького центру позашкільної роботи та дитячої творчості за 2012 рік Науково-технічний напрямАналітична довідка

Про роботу Воловецького центру позашкільної роботи та дитячої творчості за 2012 рік
Науково-технічний напрям


    Воловецький  центр  позашкільної  роботи і  дитячої  творчості є комплексним позашкільним навчальним закладом освіти, засновником якого  є Воловецька районна рада та районний відділ освіти Воловецької райдержадміністрації.
          Центр позашкільної роботи  в 2012 році працював згідно затвердженого  навчального  плану  та програм, затверджених і рекомендованих Міністерством освіти і  науки, адаптованих та авторських.
 В Центрі позашкільної роботи та дитячої творчості  у  науково-технічному  напрямку нараховується 17  груп у яких займаються 256  вихованець.    Це такі гуртки : «Юний математик»  ( 2 групи, 34 вихованці), гурток «Формальна логіка» (1 група, 16 вих.) , бісероплетіння (2 групи, 30 вих.), курс користувача ПК (2 групи, 29  вих.), образотворче мистецтво (1 група, 14вих.) , моделювання іграшок-сувенірів (1 група ,15 вих), виготовлення іграшок-сувенірів  (1група, 15 вих.), паперопластика (1група, 15вих.) , «Юний хімік»  (2 групи, 30 вих. ), основи інформаційних технологій  (1група,15 вих.), художня вишивка (1група,15вих.), початкового технічного моделювання ( 1група, 15 вих.).крою і шиття  «Мода і стиль» ( 1 група, 14 вих.)
        У 2012-2013 році  (з вересня) розширено мережу у сільській місцевості, відкрито по  одній  групі  гуртків «Бісероплетіння» та «Юний хімік»   у  Гукливській  ЗОШ І-ІІ ст.
Навчально-виховний процес здійснювався диференційовано (відповідно до індивідуальних можливостей, інтересів, нахилів, здібностей  учнів з урахуванням їх віку, психофізичних особливостей, стану здоров`я) з використанням різних організаційних форм роботи.  Серед нетрадиційних форм проведення занять особливе місце займають інтегровані заняття та виховні заходи, які стимулюють різноманітні форми творчої співпраці гуртківців. Великі можливості розкривають тематичні тижні, виставки та участь у різноманітних конкурсах, фестивалях, святах.
Форми роботи з гуртківцями  підбирають педагоги, враховуючи вік та напрямок роботи гуртка .

Заклад, крім навчально-виховної роботи, займався також контрольно-аналітичною діяльністю за такими  основними напрямками:
- реалізація виховної проблеми Центру через різноманітні форми роботи з вихованцями та  учнівськими колективами загальноосвітніх шкіл району;
- створення умов для навчання та творчого розвитку учнів та педагогів;
- надання методичної, практичної допомоги керівникам гуртків, педагогам-організаторам шкіл району;
-адаптація учнів до навчання в гуртках;
- отримання інформації для педагогічного аналізу;
-  роботи з обдарованими дітьми, МАН;
- відпрацювання системи участі та результативності в районних,  обласних, Всеукраїнських  масових заходах, конкурсах.
Систематично ведеться внутрішній контроль  за станом навчального та виховного процесу, проведенням позашкільних масових заходів. За підсумками цієї роботи проводяться наради при директорові.  Усі матеріали з контролю узагальнюються  в наказах по Центру.
Педколектив постійно співпрацює з школами  району з питань організації дозвілля школярів, їх участі в масових заходах, оглядах, конкурсах, вечорах, підтримує зв’язки з батьками гуртківців, громадськістю, організаціями райцентру, створює нові системи пошуку, розвитку, підтримки юних талантів та обдарувань, надає інформаційно-методичну допомогу педагогічним колективам загальноосвітніх шкіл району, дитячим об’єднанням за інтересами.
Керівники гуртків відвідували батьківські збори в школах, проводили роз’яснювальну та індивідуальну роботу серед школярів, діти та їх батьки запрошувалися на виставки і масові заходи.                        
          
       В Центрі  ведеться  робота по формуванню банку даних здібних та обдарованих гуртківців, переможців конкурсів, виставок, фестивалів.

Протягом року добре зарекомендували себе гуртки  бісероплетіння, крою і шиття «Мода і стиль»., інформаційних технологій, курс користувача ПК, художня вишивка.  
Вихованці гуртків  художньо-естетичного напрямку   приймали участь у районних,  обласних, Всеукраїнських  виставках дитячої та юнацької  творчості « Знай і люби свій край», «Новорічний подарунок», Всеукраїнського конкурсу «Годівничка», Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Безпека  та мир в Україні», «Мої права»,  «Податки очима дітей», «Великодні візерунки»,  «Золота осінь», «Зимові фантазії»,  обласному  конкурсі дитячих та творчих робіт «Майбутній кутюр’є» в м.Мукачево. Гуртківці були нагороджені численними дипломами та грамотами.

             Для підвищення фахового рівня У ЦПРДТ  створено методичне об»єднання керівників гуртків  науково-технічного  напрямку, метою якого є вивчення і використання в своїй професійній діяльності сучасних педагогічних технологій, методик, прийомів і способів успішного навчання та виховання, прищеплення вихованцям художнього смаку,  та розвиток їх здібностей і обдарувань.
          Станом на ( 25.12.2012 р) в ЦПРДТ  ведуть гуртки художньо-естетичного напрямку 9  педпрацівників, з яких:  8 основних працівників;  1  педагог  працює  за  сумісництвом.
Із загальної кількості працівників мають освітньо-кваліфікаційний рівень (освіту):
-          вищу  - 5 педагогів,   молодшого спеціаліста  – 4 керівників гуртків. 
       Всі педпрацівники відповідають займаній посаді, підвищують свій  фаховий рівень шляхом курсової перепідготовки при ЗІППО та атестації.


Директор ЦПРДТ                                                   Т.Тидір


Інші cайти Центру

Як ви оцінюєте наш сайт

Розробка сайту- блогу та дизайн Марії Рудейчук