смт.Воловець, Закарпатська область


21 листопада 2013 р.

Науково-практична конфреренція "Моя Батьківщина - Україна"

19 листопада 2013 року  в Центрі позашкільної роботи відбулася районна науково-практична  конференція  по Всеукраїнській  краєзнавчій експедиції учнівської та студентської молоді  «Моя Батьківщина – Україна», яку організували працівники ЦПРДТ в рамках відзначення Року дитячої творчості в Україні.
 У роботі конференції взяли участь 22 учні із загальноосвітніх шкіл та ЦПРДТ, іхні педагоги і наставники. Вони отримали  буклети із програмою роботи конференції та темами, які досліджували. 
Програмою конференції було передбачено пленарне засідання,  робота в секціях за напрямками експедиції, відвідування  експозиції розгорнутої  в  краєзнавчому музеї  Центру, де зібрані дослідницькі і пошукові роботи  по Всеукраїнських експедиціях попередніх років, кава – брейк та  нагородження переможців.
На конференцію були запрошені перший заступник голови Воловецької райдержадміністрації Іван Ілліч Лопіт, голова районної ради ветеранів Олена Юріївна Юрченко, завідувачка районною бібліотекою Надія Іванівна  Роман, завідувачка  методичним кабінетом управління освіти Воловецької РДА Валентина Михайлівна Соловій.
Зокрема,  Іван  Ілліч Лопіт, сам за фахом історик, дуже багато розповів про цікавих і неординарних особистостей нашого району: художників, науковців, служителів церкви, життя  і творчість яких потрібно досліджувати. Також він сказав, що діти досліджуючи і описуючи звичаї,  традиції, історію та культуру, видатних людей краю, збираючи легенди та пісні   роблять  великий внесок у вивчення  недосліджених сторінок нашого району.
На пленарному засіданні голова районної ради ветеранів Олена Юріївна Юрченко наголосила на тому, що учнівські волонтерські загони, які   діють у багатьох школах роблять дуже важливу справу, адже ветеранів війни, праці лишилося дуже мало і  всі вони потребують допомоги та спілкування. Також вона сказала, що з кожним роком ветеранів воєн як Великої Вітчизняної так і Афганської стає все менше, а тому потрібно іти до них, записувати їхні розповіді,  адже  почути історію від очевидця подій дуже важливо для підростаючого покоління.
Завідувачка районної бібліотеки розповіла про надзвичайно цікавий краєзнавчий матеріал, який зібрали працівники бібліотек. Вона запросила юних пошуковців при дослідженні тієї чи іншої краєзнавчої теми  відвідати бібліотеку та народний краєзнавчий музей  і скористатися тими матеріалами.
Після пленарного засідання працювали такі секції як «Духовна спадщина мого народу», « З попелу забуття», «Козацькому  роду - нема переводу», « З батьківської криниці», «Географія рідного краю». Керівники секцій відмітили досить високий рівень дослідницьких робіт і визначили кращі роботи, які будуть відправлені на обласний тур Всеукраїнської  краєзнавчої експедиції в м.Ужгород ,  а юні дослідники були нагороджені грамотами управління освіти.
Конференцію та буклети  підготувала методист ЦПРДТ М.Рудейчук

Інші cайти Центру

Як ви оцінюєте наш сайт

Розробка сайту- блогу та дизайн Марії Рудейчук