смт.Воловець, Закарпатська область


22 березня 2009 р.

Семінар-практикум директорів позашкільних закладів освіти Закарпатської області у Львівській та Тернопільській областях

19-21 березня відбувся семінар – практикум директорів та заступників директорів позашкільних закладів області. Організаторами цього семінару виступили Закарпатський центр туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді при підтримці обласного управління освіти і науки Закарпатської ОДА.

Семінар - практикум було заплановано провести на теренах Львівської та Тернопільської областей. Велику організаційну роботу по його проведенню провели директор Закарпатського центру туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді Володимир Іванович Чепа, методисти Центру туризму Марія Іванівна Тимко, Роман Андрійович Децик, методист управління освіти і науки Віра Василівна Євич. У роботі семінару-практикуму взяли участь і директор та методист Воловецького Центру позашкільної роботи та дитячої творчості.
Згідно розробленого плану та програми семінару, закарпатські позашкільники обмінювалися досвідом роботи з педагогами Центру творчості дітей та юнацтва Галичини ( м.Львів, директор Кузик Олег Євгенович), Тернопільського міського центру творчості дітей та юнацтва ( директор Миханчук Світлана Михайлівна) та роботою філіалу декоративно-прикладного мистецтва центру ( завідуюча філіалом - заслужений вчитель України Генсьорська Мирослава Іванівна, завідуюча відділом Панкевич Олена Володимирівна), а також відвідали два загальноосвітніх заклади освіти – це Львівську гуманітарну гімназію ( директор Лопушанська Галина Василівна) та школу – інтернат в м. Кременець, Тернопільської області ( директор Мишко Володимир Іванович).
Педагогам цих закладів освіти є чим похвалитися. У Центрі дітей та юнацтва Галичини учасники семінару мали змогу поспілкуватися з директором, його заступниками, педагогами. Вразила та велика робота, яку проводять ці педагоги зі своїми вихованцям. Ми побували на занятті школи гімнастики, студій образотворчого мистецтва, хореографії, школи ткацтва, дитячого театру, занятті зразкового колективу бандуристів. Добре організовано заняття в «Школі радості» для найменших. Тут вчаться діти від 3-х років, займаючись вокалом, хореографією, декоративно-прикладним мистецтвом, початковим технічним моделюванням. Ознайомились ми також з відділом журналістики та школою вивчення іноземних мов. Цей відділ випускає газету «Разом», яка виходить щомісяця.
Тернопільчани також не відстали від своїх колег зі Львова. Хоча працюють вони в пристосованих приміщеннях, результати роботи у них вагомі. Порадували нас своїм виступом зразковий театр-студія «Співаночка», керівником якого є Стельщук Людмила Миколаївна та художньо довершеними роботами вихованців філії декоративно-прикладного мистецтва. Ці діти створюють справжні шедеври – картини, вишиті стрічками, бісером, декоративні панно, в яких відображено побут та костюми українського села, сюжети з українських народних казок. Надзвичайно цікавими були роботи виготовлені з природного матеріалу, вражали своєю вишуканістю букети з бісеру та склярусу.
Побували ми і в філії туризму, вихованці якої брали участь у туристичних змаганнях, що проводились на Закарпатті. Тут методистом цього закладу розроблено програму «Школи безпеки», яка успішно діє вже другий рік.
Закарпатські гості привезли з собою подарунки, виготовлені гуртківцями центрів та будинків дитячої творчості області, які вручала гостинним господарям завідуюча методичним відділом Закарпатського Центру туризму Марія Іванівна Тимко. А методист цього відділу Роман Андрійович Децик подарував усім директорам відвіданих нами закладів свою книжку, в якій зібрано багатющий матеріал про роботу шкільних музеїв Закарпаття. В свою чергу директор Центру дітей та юнацтва Галичини Олег Євгенович Кузик подарував колегам із Закарпаття методичні матеріали, програми, підручники, які підготовлено і випущено педагогами Центру. Також він запросив художні та творчі дитячі колективи Закарпаття взяти участь у Всеукраїнських фестивалях, які проводяться у Львові. Зокрема, мені припало до душі запрошення Олега Євгеновича до співпраці, участі у семінарах, засіданнях методичних об’єднань, майстер-класах, фестивалях всіх позашкільників Закарпаття.
Після відвіданих занять гуртків, творчих об’єднань, шкіл, студій відбувся круглий стіл, під час якого обговорювались такі питання як робота з обдарованими дітьми, залучення їх до навчання в центрах дитячої творчості, організація туристсько-краєзнавчої роботи. Обговорювались питання методичної роботи, програмного забезпечення гуртків, студій, шкіл. Керівники позашкільних закладів обмінювались думками з приводу багатьох проблем, які виникли в позашкіллі за останній період. У роботі круглого столу взяв участь директор Центру творчості дітей та юнацтва Галичини Олег Євгенович Кузик та його заступники.

Те, що побачили і почули директори позашкільних закладів та їх заступники, надовго запам’ятається, і багато чого з побаченого можна запровадити і втілити в життя і в позашкіллі Закарпаття.

Крім відвіданих освітніх закладів, організатори семінару подбали і про культурну програму. Зокрема, чудову екскурсію древнім Львовом провела завідуюча відділом туризму Львівського центру дітей та юнацтва Галичини Припупень Любов Іванівна, чудовим містом Тернополем – культорганізатор міського центру творчості дітей та юнацтва Легета Валентина Антонівна, містами Збараж і Кременець - завідуючий відділом туризму цього центру Фалінський Михайло Васильович. Побували ми також і у соборі святого Юрія у Львові, святині Тернопілля і всієї України, Свято-Успенській Почаївській Лаврі¸ яка є другою за величиною після Києво-Печерської Лаври в Україні.
Від імені всіх учасників семінару - практикуму хочу подякувати організаторам за чудово сплановану та підготовлену програму семінару і в свою чергу запросити педагогів-позашкільників із Львівської та Тернопільської областей відвідати позашкільні заклади Закарпаття.
Фоторепортаж із семінару-практикуму.


Учасники семінару у Свято-Успенській Почаївській Лаврі

Свято-Успенська Почаївська Лавра

Центральний вхід до Свято-Успенської Почаївської Лаври

Читальний зал школи- інтернату м.Кременця. Перегляд презентацій та відеоматеріалів про загальношкільні масові заходи та свята

В школі- інтернат обладнано чудовий тренажерний зал

Кабінет народознавства у школі-інтернат

Огляд виставки дитячих робіт та фотовиставки із шкільного життя школи-інтернату

Ознайомлення з роботою музею Бойової Слави школи-інтернату

Директор В.І.Мишко розповідає про школу-інтернат

Зустріч учасників семінару перед входом до Кременецької школи-інтернату

Зустріч учасників семінару з хлібом і сіллю при в"їзді в м.Кременець

Інтер"ер Збаражського замку. м.Збараж, Тернопільська область

Екскурсія по Збаражському замку. Огляд експозиції дерев"яної скульптури. м.Збараж, Тернопільська область

Екскурсія по Збаражському замку. м.Збараж, Тернопільська область

Директору Воловецького ЦПРДТ С.О.Рибалко сподобались рамки із українського бамбука- стебел кукурудзи

Виставка дитячих робіт філії Центру дітей та юнацтва м.Тернополя

Виступ зразкового театру-студії "Співаночка"( молодша група) Центру дітей та юнацтва м.Тернополя

Учасники семінару знайомляться з роботою Центру дітей та юнацтва м.Тернополя (директор Миханчук С.М.)

Екскурсія по місту Тернопіль. Площа перед театром

Ми прибули в м.Тернопіль

"Школа радості" Центру дітей та юнацтва Галичини м.Львова

Школа гри на бандурі Центру дітей та юнацтва Галичини м. Львова

Гурток ткацтва Центру дітей та юнацтва Галичини м.Львова

Відвідання заняття школи гімнастики Центру дітей та юнацтва Галичини м.Львова

У Центрі дітей та юнацтва Галичини (м.Львів) гостей зустрічає директор О.Є.Кузик

Фото напам’ять про відвідини Львівської гуманітарної гімназії

Гостинність господарів гімназії м.Львова ( директор Лопушанська Г.В.)

Методист управління освіти і науки Закарпатської ОДА В.В.Євич, методист Закарпатського Центру туризму Р.А.Децик, директор Воловецького ЦПРДТ С.О.Рибалко перед входом у Львівську гуманітарну гімназію

Екскурсовод розповідає про собор святого Юрія у м.Львові

Відвідання собору святого Юрія у м.Львові

Автобусна екскурсія по місту Львів

Інші cайти Центру

Як ви оцінюєте наш сайт

Розробка сайту- блогу та дизайн Марії Рудейчук